Laden Evenementen

« Alle Evenementen

Open dag Klein Groenrijk Cromvoirt

19 april

Benieuwd naar onze manier van wonen en leven in Klein Groenrijk? Kom dan naar onze open dag op zaterdag 19 april 2025. Dan zijn er weer rondleidingen door de huisjes, het voedselbos, over het woonterrein en mag je ons het hemd van het lijf vragen. Zet de datum alvast in je agenda of meld je aan voor onze nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Klein en duurzaam wonen, in verbinding met elkaar en met de natuur. Een plek waar wonen, voedsel verbouwen, sociale activiteiten en natuurversterking samengaan. Dat is Klein Groenrijk in Cromvoirt. Er staan vijf houten huisjes. Daarnaast staat er een bijgebouw in het midden (ook van hout) waar we spullen zoals wasmachines, een vriezer, grote keukenapparatuur en spelletjes met elkaar delen. Drie huisjes zijn iets kleiner dan 50m2 en twee huisjes zijn tegen de 70m2. En hoewel er dus 3 officieel tiny houses zijn, noemen we ze zelf niet zo. Compacte woningen of gewoon kleine huisjes past beter vinden wij, omdat bij tiny houses vaak aan zo’n 20 m2 wordt gedacht. Overigens zijn deze maten wel de buitenmaten van de huisjes. Omdat we met natuurlijke materialen isoleren, gaat er nog zo’n 20% aan buitenmuur vanaf, wat de gebruiksoppervlakte van onze huisjes 40 tot 57 m2 maakt.

De huisjes zijn allemaal van hout (3 houtskeletbouw en 2 CLT) en lijken qua look en feel op elkaar. Toch hebben ze allemaal hun eigen karakter. De huisjes zijn gebouwd met natuurvriendelijke materialen en zijn zeer goed geïsoleerd (op of boven de BENG eisen). Vier huisjes hebben één verdieping en één huisje twee verdiepingen.

Adres:
St Lambertusstraat
5266 AG Cromvoirt

Gegevens

Datum:
19 april